Психосоматика – це вплив психологічних факторів на фізичні захворювання.
Діагностика психосоматичних захворювань є досить складною, тому що симптоми можуть бути різноманітними і не завжди явно вказувати на психологічні причини.
Але є декілька ознак, які можуть вказувати на те, що захворювання пов’язане з психосоматикою.
- Лікарі не можуть поставити діагноз. По аналізах все ок, а симптом є, почуваєтесь ви погано. Обстеження не виявляють фізичних проблем, але у вас зберігається симптоми хвороби. Наприклад часті головні болі, біль у животі чи м’язах без причини.
- Лікарі розводять руками і говорять «це нервове» і відправляють відпочивати або ж до психолога який порадить вам відпочивати і змінити обстановку.
- Ви лікуєтесь довший час, призначають ліки але вам не допомагають. Або допомагають на короткостроковий період і хвороба повертається. Наприклад жінка періодично лікує екзему. Тільки шкіра приходить норму, починається рецидив. А справа в тому, що раз в місяць до жінки в гості приїздить свекруха, обіймає її, а для жінки цей контакт не приємний. І тут проблема психологічного характеру.
- Перед тим як захворіти, відбулась стресова ситуація. Наприклад ви посварилися з партнером. І на ранок почало боліти горло. Психосоматика розглядає що відбувається у вашому тілі і житті.
- Якщо ви перебуваєте у стресі довший час, у вас проблеми фінансові, на роботі, в сім’ї – це може стати причиною психосоматичних захворювань.
- Вирішилась проблема яка вас довго хвилювала і на наступний день ви захворіли. Наприклад чоловік довший час переживав чи віддасть йому друг борг. Друг віддав борг. На наступний день в чоловіка болить поперек.
Коли ми знаємо основи психосоматики, ми можемо собі допомогти. Знайти причину захворювання, попрацювати з нею, прожити емоції, які спричинили захворювання і організм почне відновлюватись.