Як працює психсоматолог із зайвою вагою. Поділюся з вами алгоритмом дій, щоб ви могли краще зрозуміти логіку нашого тіла і, звичайно ж, психсоматичну природу зайвої ваги.
Основне правило щоб позбутися зайвої ваги – менше їж, більше рухайся. Іншими словами правильне харчування і фізичне навантаження. Усе легко і просто, правда? Тільки вага не йде чомусь. Дефіцит калорій створили, активність додали, а вага не змінюється. Якийсь зіпсований у мене організм, думає людина і починає ще більше занурюватися в дієти, спорт, таблетки, масаж, апаратне моделювання фігури…
Чому організм вирішив, що нам потрібно мати додаткові кілограми?
У нашому тілі нічого зайвого не буває. Все навіщось потрібно. Наша вага завжди правильна. Головне завдання нашого тіла вижити. Не бути красивим, не бути сексуальним, не бути 90-60-90. ВИЖИТИ – головне завдання. І вага – це адаптація до умов, в яких живе людина. Умов як у фізичному світі так і емоційному світі людини. Вага – це відповідь тіла на те, як ви живете, що навколо вас, як вам у цьому. І потрібно розуміти, що відповіді живуть глибоко в несвідомому, вони неочевидні. Найчастіше людина самостійно взагалі не дивиться в цей бік.
Шукаємо причину.
У психосоматиці зайвої ваги ми шукаємо причину, через яку наш організм вважає, що потрібні “запаси”. І працюємо з цією причиною. Без цього будь-які спроби скинути вагу дієтами, спортом, голодуванням не даватимуть бажаних результатів або результат буде короткостроковим. Навіть якщо вам вдасться забрати ці кілограми в тіла, тіло злякається і почне посилено набирати знову. Це пояснює чому люди після дієт ще більше набирають у вазі.
Це шлях вічних зривів, почуття провини, невдоволення собою і пекельної праці над свої тілом. Тіло накопичуватиме, зберігатиме вагу доти, доки ви не усвідомлюєте справжню причину/проблему і не розв’яжете її.
Як знайти причину зайвої ваги? Де її шукати? З чого почати?
У психосоматики для цього є низка правильних терапевтичних запитань, інструментів і знання конфліктів, які призводять до зайвої ваги. (Про найпопулярніші конфлікти, пов’язані із зайвою вагою, ви можете прочитати в цій статті)
Ми знаходимо ситуацію, подію, яка була для вас емоційною, драматичною, в якій ви не знайшли рішення або не змогли ухвалити рішення, де ви щось недоробили, не сказали, не дозволили собі прожити емоції і закриваємо/вирішуємо цю ситуацію для несвідомого. Конфлікт завершено, тілу більше не потрібно розв’язувати це завдання шляхом набору або утримування зайвої ваги.
Також ми розглядаємо вашу родову програму і працюємо зі знаннями, інформацією, яка передається по роду, з метою вижити, яка є для вас причиною набору ваги.
Емоційна сторона питання.
Коли ми говоримо про психосоматику зайвої ваги, не можна забувати про емоційний бік питання. Не виражені, не прожиті емоції осідають у нашому тілі у вигляді жирової тканини. Ця інформація особливо актуальна для людей у яких є проблеми з відстоюванням особистих кордонів, які не вміють сказати НІ, сказати те, що хочеться сказати.
Саме емоції лежать у психосоматичній причині зайвої ваги. Ми якось реагуємо на подію і ця реакція відбивається в нашому тілі. Ми розлютилися, злякалися, нам захотілося на когось накричати. У тілі під ці дії виділилася енергія, гормони, змінилася хімія крові. Усе для того, щоб ми здійснили дію. Але нам зазвичай не можна висловлювати свої справжні емоції. Ми граємо в хороших дівчат. І ця не виражена дія, пригнічений емоційно заряд осідає десь у тілі. А пригнічувати емоції постійно це стратегія багатьох людей. І всі ці накопичені емоції роками осідають у нас у тілі у вигляді симптомів, хронічних захворювань і звісно ж зайвої ваги.
Вторинні вигоди та зайва вага.
Зараз я скажу фразу, з якою сперечаються 90% людей із проблемами зайвої ваги – зайва вага часто має вторинні вигоди. Тобто людині чомусь вигідно мати зайву вагу. Наприклад із популярного:
- Коли я товста можна не думати про реалізацію.
- Коли я товста на мене не нападуть.
- Коли я товста, я можу просити про допомогу.
- Коли я товста, мені не заздрять. Зі мною всі хочуть дружити.
- Я можу витрачати багато грошей на себе, різні процедури.
- Можу не займатися сексом із чоловіком часто.
За допомогою інструментів психосоматики вторинні вигоди можна легко і швидко прибрати і навчити людину інших, більш екологічних способів досягати бажаного.