Що таке отит?

Отит – це запалення вуха. Прийнято вважати, що отит є інфекційним захворюванням, яке характеризується запаленням і набряком вушної раковини. Симптоми включають пульсуючу, ниючу біль у вусі, підвищену температуру, шум у вухах.

Психосоматика отиту: що слід знати?

Сьогодні ми розглянемо отит з точки зору психосоматики. У психосоматиці важливо розуміти функцію органу, адже через його функцію часто можна зрозуміти причину захворювання.

Функціональне призначення вух слухати і чути. Проблеми з вухом – це небажання чогось чути або невміння слухати. Наприклад людина не вміє слухати інших людей, не бажає чути і сприймати те, що говорять оточуючі.

Від таких людей можна часто чути такі слова:

  • Я цього не можу слухати…
  • Я цього не можу чути…
  • Вуха б мої цього б не чули…

І наш організм виконує це побажання.

Психосоматика отиту правого і лівого вуха

Отит правого вуха: не почути, те на що сподівався. Не почути бажане, не отримати необхідну інформацію. Тобто, я хочу почути але не можу почути.
Отит ліве вухо: не бути в змозі уникнути, позбутися поганої новини. Не бажання щось почути. Не уникнути інформації. Тобто, я не хочу цього чути але я це чую.

Отит як фаза відновлення

В психосоматиці отит – це фаза відновлення. Тобто, те що ми називаємо хворобою, в психосоматиці означає що організм виліковується.

Приклади:

  • Дитина завжди знаходилась з мамою, чула голос мами. І її віддають в садок. І там вона не чує голосу мами. Починається конфлікт: не можу почути бажаний голос. За декілька днів дитина звикає до садочку, що це нормально не чути маму. І починається запалення вуха – фаза відновлення.
  • Дитина хоче іграшку. І чує від батьків відмову протягом якогось часу. Конфлікт: я не чую того що хочу. Згодом батьки все таки погоджуються. Дитина почула бажане ТАК. Через декілька днів в дитини отит.

Так працює психосоматика. Коли людина в конфлікті, тіло починає підсилювати орган, у цьому випадку – вухо, через ріст тканин.
Коли конфлікт завершився, в надлишкові тканині нема потреби і вона руйнується грибками = запалення вуха. Виникає набряк, сильна біль, загноєння, температура.
 
Ключові питання коли отит: чого/кого не хочеш чути? Що дуже сильно хочеш почути? Що боїшся не почути? Тут про безпеку. Людина боїться пропустити щось важливе почути і це приведе до небезпечної ситуації.

Не достатньо просто знати чому виникають проблеми з отитом. Потрібно змінювати стратегію реагування, життєву стратегію в цілому. Це можливо зробити на сесіях з психосоматологом. Змінивши стратегію реагування, ваше тіло припиняє вирішувати проблему, яка привела до захворювання.