Що таке психосоматика акне?
Акне – це висипання на шкірі, яке часто набуває хронічного характеру. Ця тема турбує багатьох людей і це не лише підліткова історія. Акне псує життя, зовнішність, підриває впевненість і більшість людей змучились від безрезультатного лікування.
Акне сильно впливає на якість життя. Сором, не сприйняття свого тіла, відчуття некрасивості, проблеми у спілкуванні, не бажання проявлятись, незадоволення собою, уникання компаній, публічності і навіть спорту.
Якщо ви відвідуєте косметологів, лікарів, спробували різноманітні лікування і не отримали бажаного результату – рекомендую подивитись в психосоматичні причини виникнення акне.
Адже не лише гормони, бактерії і мікроби винуваті у тому що у вас акне. Емоції і життєві стратегії грають дуже важливу роль у цьому питанні.
В психосоматиці хвороби і симптоми ми розглядаємо через призму конфліктів:
- Шкіра ділиться на поверхневий шар – епідерміс. Це конфлікти розділення, розставання з кимось, чимось.
- І на більш глибокий шар шкіри – це дерма. Це конфлікт спотворення, нападу, порушення цілісності або метафорично «я забруднений, я спозорений».
Акне відноситься до дерми.
Причини акне з точки зору психосоматики
Найчастіший конфлікт при акне – це конфлікт некрасивості і потворності. І найчастіше питання при акне до людини: Чому ви вважаєте цю частину тіла некрасивою?
Найчастіші причини виникнення акне з точки зору психосоматики:
- Акне може зʼявитись у місцях куди до людини доторкнулись і їй стало не приємно від цього контакту.
- Людину штовхнули і в місці контакту зʼявляється акне.
- Обняли, але ці обійми людина відчуває як «брудні»
- Говорять за спиною, пліткують. Метафорично «кидають бруд у спину» – тоді акне на спині.
- В лице «кинули» образу, акне на обличчі.
Основні конфлікти при акне з точки зору психосоматики:
- Напад, загроза нападу, конфлікт бруду, потворності. Досить часто у людини є зациклиність на зовнішності. Також людина попадає на треки, рецидиви конфліктів і акне ніяк не проходять.
- Ще один конфлікт – заборона на проявленість. Тільки людині потрібно десь виступати, проявитись, обсипає лице. Також акне може бути ознакою що людині чомусь не комфортно бути у соціумі, вона не хоче щоб на неї звертали увагу. Коли є акне – я потворна, на мене не будуть дивитись.
Як працюють з акне у психосоматиці?
На консультаціях ми шукаємо подію, після якої зʼявились акне. Як правило, люди в яких є акне, знають що відбулось, після чого зʼявилось акне. Просто не звʼязують це. Акне найчастіше повʼязано з соціальними контактами. Є якась людина, група людей в моменті, коли людина відчуває себе некрасивою, забрудненою. Наприклад, людину висміювали, нападали, погрожували. У підлітків це часта історія.
Також ми дивимось на відношення людини до себе, тому що людина може вважати себе некрасивою, вважати якусь частину свого тіла не красивою. Наприклад дівчина може думати що її не запросили на побачення, тому що в неї завеликий ніс.
Коли ми знаходимо ситуацію, конфлікт, ми вчимось його по новому проживати. По новому ставитись до ситуацій повʼязаних з соромом, приниженням. Дивимось які рішення там прийняла людина, що людині хотілось зробити в цій ситуації, але вона не зробила.
В безпечному терапевтичному просторі, який я створюю, для клієнта, ми проживаємо. Доробляємо, закриваємо все що турбує людину, все що приводить до такої реакції шкіри.
Часто потрібно зняти важливість з якоїсь дитячої історії, завершити конфлікт. І акне швидко проходять.
Висновки
Акне — це більше ніж просто висипання на шкірі. Це сигнал, який тіло посилає нам, щоб привернути увагу до внутрішніх конфліктів, невирішених емоцій або стресових ситуацій. Часто ця проблема має не лише фізіологічний, а і психологічний характер, адже наша шкіра відображає те, як ми себе сприймаємо, як ставимося до світу, що відбувається в нашому внутрішньому світі.
З точки зору психосоматики, акне пов’язане з конфліктами некрасивості, сорому, атаки або бруду — як у прямому, так і в метафоричному сенсі. Часто людина навіть не усвідомлює, що певна ситуація або взаємодія з іншими залишила слід у її психіці, який з часом проявився на шкірі. Це можуть бути відчуття, пов’язані з неприйняттям себе, соромом через власний вигляд, небажанням бути в центрі уваги і страх соціальної взаємодії.
Робота з акне через психосоматику дозволяє зрозуміти причини цієї проблеми. Під час терапії ми знаходимо події чи ситуації, які запустили реакцію організму, усвідомити емоції та змінити ставлення до них. Завдяки цьому людина вчиться по-новому проживати і реагувати на схожі обставини, розвантажуючи психіку і тіло від зайвого стресу. В безпечному терапевтичному просторі можна завершити старі конфлікти, відновити цілісність і прийняття себе, що швидко дає позитивний результат на фізичному рівні — акне проходить.
Таким чином, робота з акне через психосоматику — це не лише шлях до чистої шкіри, а і до гармонії з собою, впевненості у своїй зовнішності та покращення якості життя загалом. Це можливість глибоко змінити своє ставлення до себе та світу, відчути свободу бути собою без страху осуду чи неприйняття.