Якщо вас зацікавила психосоматика зайвої ваги, значить ви вже випробували на собі все або майже все, але вага вперто стоїть на місці або ще гірше – додається.
З цієї статті ви дізнаєтеся: про причини набору зайвої ваги з погляду психосоматики, про дві програми в нашому тілі, які сприяють набору ваги, про психосоматику позбавленої ваги та їжу.
Почну цю статтю з такого визначення: У нашому тілі нічого не буває зайвим. Якщо щось у нас є, значить воно нам для чогось потрібне.
Причини набору зайвої ваги з точки зору психосоматики.
Пропоную вам подивитися на вашу проблему “Набір зайвої ваги” з точки зору психосоматики і прочитати цю статтю до кінця. Це нічого не коштує, лише кілька хвилин вашого часу. Раптом ви знайдете відповідь на своє вічне запитання “Чому я не можу скинути зайву вагу”.
Дієти, спорт, обмеження в їжі не допомагають у вашій боротьбі із зайвою вагою або не дають бажаних результатів. І це природно. Тому що ви боретеся з наслідками, а не з причиною. Реальна причина набору зайвої ваги знаходиться у вашій підсвідомості і пов’язана з психосоматикою. Щоб дієти і спорт спрацювали – треба знайти причину (навіщо тілу зайва вага) і розібратися з нею.
Перша й основна причина зайвої ваги.
Психосоматика зайвої ваги – перша й основна причина це ваше мислення. Сюди включено переконання, навіювання, знання, які є у вас про себе, про зайву вагу, про те, що веде до набору ваги.
І величезна прихована від вас частина – ваша підсвідомість. Яка охоплює неусвідомлені вами програми, стратегії реагування та захисту, конфлікти, як-от конфлікт безпеки, біженця, красивості або некрасивості, холоду, насильства, генетичні та родові програми, вторинні вигоди, стосунки з мамою, харчові звички і ваше несвідоме ставлення з їжею.
Дві програми, які сприяють набору ваги.
Якщо розглядати питання психосоматика зайвої ваги у жінок, у зайвої ваги є як мінімум дві Спеціальні Біологічні Програми. Спеціальна Біологічна Програма (СБП) – реакція на сильну емоційну подію, що суб’єктивно сприймається людиною. Сенс СБП – “поліпшення” функції органа, адаптація.
Перша СБП – синдром біженця. Це СБП збірних трубочок нирок. Конфлікт “мені небезпечно і самотньо” – ці відчуття можуть запустити цю СБП. Я один і нікому не потрібен, я все втратив. Сюди ж стрес від переїзду, перехід на нову роботу. Госпіталізація. Людина залишає звичне середовище і опиняється в лікарні + стрес від діагнозу, невизначеності.
Нирки припиняють виводити воду. Тоді можна спостерігати набряки водянисті в тілі. Невелике виведення сечі з організму.
Якщо ви сидите на дієті, ходите в спортзал, але вага не знижується, з великою ймовірністю у вас є синдром біженця (вам чомусь небезпечно).
Якщо у вас водяниста вага, вам потрібно визначити, де, з ким вам небезпечно і починати вирішувати це питання, як на психологічному, так і на фізичному рівні. Щойно вам стане безпечно, у вас з’явиться достатньо ресурсів, організм почне віддавати воду, яку утримував.
Друга СБП – програма жирової тканини. Жирова тканина реагує на конфлікт самознецінення. Може проявлятися як у зовнішності, так і в професійній діяльності. Я поганий фахівець, я не реалізована, мене не помічають. Або ж жінка дивиться на себе в дзеркало і думає: який у мене жахливий живіт чи стегна. Жирова тканина росте в тих місцях, які жінка ненавидить. Тіло ніби захищається від думок таким чином.
Вихід із ситуації – терапія, яка допоможе вам прийняти своє тіло, пропрацювати первинний конфлікт (чому саме в цих місцях з’явився цей так вами не улюблений жир).
Таких конфліктів може бути безліч. Наприклад товсті стегна і живіт, щоб не бути привабливою. Історія якщо було насильство в житті жінки або ж їй казали не привертати уваги, бо може бути насильство.
Психосоматика, зайва вага та їжа.
Психосоматика не виключає і їжу з причин зайвої ваги. Потрібно зрозуміти, що для людини їжа, яку емоцію вона заїдає, а можливо, це стратегія сімейна. Наприклад доїдати все або ж хвалити себе солодким.
Або ж у людини немає культури харчування. Людині здається, що їсть вона мало, а якщо подивитися, що їсть і коли, не виникає сумнівів, звідки зайва вага.
Ці питання також опрацьовуються інструментами психосоматики. Я рекомендую працювати з психологом – психосоматологом, якщо у вас є схильність до переїдання. Зазвичай людина не усвідомлює цього самостійно. І це нормально. До себе звикаєш, до свого стилю життя і харчових звичок звикаєш.
Тому якщо маєте зайву вагу і нічого не допомагає, варто звернути увагу на харчування через фільтр психології. Інакше вам не допоможе ні дієта, ні нутриціолог, ні тренер. Ви просто не зможете виконувати їхні рекомендації. Будуть зриви, поганий настрій, ще більше самознецінення.
Хороший психолог – психосоматолог навчить вас нових стратегій, допоможе позбутися старих. Внесе еволюцію у ваші харчові звички.
Крім вище згаданих причин, є ще й інші конфлікти психосоматики зайвої ваги. Конфлікт холоду, голоду, родові програми, конфлікт швидкості, конфлікт некрасивості, бути помітною, вторинні вигоди.
Щоб розібратися в цьому запрошую на консультації за запитом психосоматика зайвої ваги, психосоматика ожиріння.
Також запрошую на мій курс “Психосоматика зайвої ваги“, на якому ви зможете дізнатися чому вам не вдається знизити свою вагу. Для того щоб дізнатися найближчі дати курсу, пишіть у будь-який зручний месенджер.
Краще познайомитися зі мною, моїми методами роботи ви можете на моїй сторінці в Instagram, де я проводжу безплатні розбори, ефіри, ділюся власним досвідом і кейсами.